שאול רום

צור יגאל
9.12.2006

הנדון: מדריך הטיסה גדי אדן

אני מניח כי סיפור הכניסה שלי לעולם התעופה והטיסה שונה במעט מזה של רוב הטייסים וחניכי הטיס.

שלא כמו כולם לא היו לי חלומות ילדות על עולם מופלא זה. כילד לא השתתפתי בחוגי התעופה ובניית הטיסנים, מעולם לא דימיתי את עצמי לכזה שמטיס מטוסים או חלליות, וגם את שירותי בצבא העברתי בעולם שונה לגמרי, מתחת למים.
לאמור את האמת, למרות יציאותיי התכופות לחו"ל במסגרת עבודתי, תמיד קינן בי חשש בסיסי מסוים בזמן הטיסות.

מי שזיהה ככל הנראה את ה"פספוס" הגדול הוא גדי. במהלך טיסת ההיכרות שערך לי (לא שאני יודע מדוע ולמה הסכמתי לעלות על מטוס קטן בלי צוות דיילות ומגלשות חרום...) הוא פתח בפני צוהר לעולם חדש ומרתק.
לא שזה שכנע אותי מייד להצטרף לשורות הטייסים הפרטיים בציון, אולם זמן לא רב לאחר מכן החלטתי שאכן, זהו התחביב הבא שלי (אחרי שיט, גלישה, סקי ואופני הרים).

השיעורים הראשונים היו לא פשוטים לאדם כמוני שקינן בו חשש תמידי לרחף בין שמים למים. אולם, עם התקדמות השיעורים, קיבלתי מגדי את הכלים שחיברו אותי באופן מושלם למכונת הטיס והפכו אותי, כך אני מקווה, לטיס.

גדי הכין אותי באופן מושלם לטיסת הסולו. כמי שמבין כעת הרבה יותר, אני יודע את חשיבותה של ההכנה הנכונה לטיסה זו. הן מבחינה מנטאלית והן מבחינת יכולת טיסה.
גדי יודע לנגן במומחיות על שני כלים אלו. ההוכחה הטובה ביותר לכך היא השלווה במגדל הפיקוח בזמן שחניכיו של גדי יוצאים לטיסות סולו.
את טיסת הסולו הראשונה שלי לעולם לא אשכח. גדי, בשקט והמקצוענות האופניים לו, הודיע לי שעכשיו זה אני והמטוס לבד, לחץ את ידי, איחל בהצלחה וירד מהמטוס בדרכו למגדל הפיקוח.
הטבעיות שבה ביצע את המהלך, ביחד עם ההכנה הטובה, נטעו בי את הידיעה שהשמים כבר אינם הגבול. התחושות היו בשמים. תרתי משמע.

מאז השלמתי בהדרכתו הבוטחת של גדי את לימודי הטיסה וקיבלתי את הרישיון בחודש ינואר 2005.
בזכותו של גדי הפכה הטיסה בעבורי לחוויה מתמשכת של אתגר וכיף, ולעולם תישמר לגדי פינה חמה בליבי על כך שבזכותו היא קיימת בעבורי.

ההשקעה והקדשת משאבי הזמן של גדי באוויר וביבשה, הדמיון והגיוון, ההכנה המדוקדקת לפני תרגילים, ניווטים מיוחדים (הנמוכים הם הכי טובים...) וכמובן ההכנות למבחנים המעשיים היו ללא ספק יוצאי דופן, גם בעולם הטיס הידוע כתובעני.
גדי הנחיל לי במהלך לימודי הטיס אוויראות ברמה גבוהה, אחריות והבנת צרכי הבטיחות הבלתי מתפשרים. ועל כך אני מודה לגדי בכל טיסה.
שאול רום
מנכ"ל
טופקו בקרה ואוטומציה בע"מ

גדי אדן - נייד: 052-6890340 מייל: gadan2@gmail.com
Harmon-ya Design studio
לייבסיטי - בניית אתרים